Naše fenka velkého munsterlanda Hasi

Naše fenka se oficielně jmenuje Cita z Velkého Ježova. My jsme ji ale překřtili na Hasi, což v Arabštině znamená studnu v poušti a myslím, že se to na ni výborně hodí. Všude vnese život.

Narodila se 17.10.2003, jediná holčička mezi pěti bratry. Domů jsme si ji přivezli v 7 týdnech, přesně na Mikuláše. Byla úplně malinká, vážila pouhých 3,2 kg.

Postupně jsme s Hasi absolvovali povinný jarní svod a první výstavu. O tom, že bude potřeba složit zkoušky z výkonu jsme se dozvěděli až při přebírání Hasinky. Začala jsem tedy shánět informace, kde se dalo. Nejdříve jsem s ní pracovala sama a před zkouškami jsme jezdily na „lovecké víkendy“ s Horyslovem, kde nám hodně pomohli. Hlavně jsme pilovali aport a vlečky. Úspěšné zvládnutí klidů před zvěří jsme pak trénovali se zkušenou kynoložkou paní Květou Kocurovou. Musím podotknout, že Hasi se projevovala jako pro práci vždy nadšený lovec. Největší radost má, když běhá po poli a hledá bažanty. To je skutečně v sedmém nebi... No a vlastně taky v lese, když se prodírá houštím a taky z vody ji dostáváme jen po důkladném proplavání a pár pořádných skocích ... Když o tom tak přemýšlím, tak je nadšená i z mála:)

Podzimní zkoušky jsme složily v roce 2006 v I. ceně.

Zdá se, že jsme měli při výběru šťastnou ruku, Hasi dorostla a začalo se jí dařit i na kolbišti krásy. V listopadu 2006 se nám podařilo získat poslední potřebný titul CAC na Mezinárodní výstavě v Praze a tím i titul Šampiona ČR.

Když byly naší fence 3 roky, bylo na čase nechat jí štěňátka. Za ženicha šel fešák Kirki Ciperro. Z tohoto spojení přišlo v květnu 2007 na svět 9 štěňátek, více informací o nich najdete v sekci odchovy.

Když už jsem ani nevěřila, že se Hasinčin nezměrný temperament někdy uklidní - rady typu po hárání, po štěňatech, po 3 letech... se totiž ukázaly jako příliš optimistické - stalo se to. Pro ty z vás, kdo taky čekáte, kdy ten váš blázen dostane rozum, vězte, že rozhodující se 6. rok. Teď už máme doma skoro zlatíčko:)

Kromě příležitostných výletů za bažanty se věnujeme agility a když se donutím, tak canicrossu. Občas se sice ještě někdo zeptá, kolik tomu našemu štěňátku je, ale už to opravdu není pravidlem.

 

Výstavy

1. Oblastní výstava loveckých psů, Kačina u Kutné Hory, 8.5.2004
Třída: dorost; Ocenění: Nadějná

2. Oblastní výstava loveckých psů, Praha, 16.10.2004
Třída: mladých; Ocenění: VD1

3. Národní výstava psů Praha, 12.11.2005
Třída: otevřená; Ocenění: V1, CAC, Národní vítěz, BOB

4. Klubová výstava psů KDO, Praha, 27.5.2006
Třída: otevřená; Ocenění: V2

5. Národní výstava psů Mladá Boleslav, 22.7.2006
Třída: šampiónů; Ocenění: V1, CAC, Národní vítěz, BOB

6. Mezinárodní výstava psů Praha, 18.11.2006
Třída: otevřená; Ocenění: V1, CAC, CACIB, BOB

Jarní svod jsme úspěšně absolvovali 4.4.2004.

Podzimní zkoušky složeny v říjnu 2006 na Praze 9, I. cena, 282 bodů, nos 4. Soudcovská tabulka

Displazie kyčelních kloubů vyšetření v září 2005, výsledek: 0/0